-

ÖSYM Şifre Değiştirme 2013

ÖSYM Şifre Değiştirme İşlemleri

Bu konuda sınavlara girecek adaylara ÖSYM şifresinin nasıl değiştirileceğinden bahsedeceğiz. ÖSYM Şifre değiştirme işlemi oldukça basit bir işlemdir. Öncelikle şifreniz yok ise ÖSYM Başvuru merkezleri veya bazı liselerden şifre talebine bulunabilirsiniz. Şifre talep ücreti 3 TL’dir.

ÖSYM Şifre Değiştirme İşlemleri

Şifrenizi aldıktan sonra ais.osym.gov.tr adresinen giriş yapınız (TC. Kimlik No  + Şifreniz)

İlk girişinizse şifre değiştirme sayfası doğrudan açılır, eğer daha önce girdiyseniz sağ menüdeki Şifre Değiştir‘e tıklayınız.

Şifre değişikliği için tekrar T.C. Kimlik numarasınız ve geçici şifrenizi giriniz. Kalıcı olacak şifrenizi “Yeni Şifre” bölümüne giriniz. Şifre için harf ya da rakam olması fark etmez. Ancak en az 6 karakterli olması gerekir. Daha sonra güvenlik sorusu olarak verilen
seçeneklerden birini seçiniz ve alt satırdaki “Güvenlik Sorusu Cevabı” bölümüne cevap yazınız.“Şifre Değiştir” seçeneğini tıklayınız.

Güvenlik sorunuzun cevabını unutursanız aday işlemleri sistemine giriş yapamadığınızda tekrar ÖSYM Merkezlerinden geçici şifre almanız gerekir.

ÖSYM Şifrem Nasıl Olmalı ?

ÖSYM şifre değiştirme kısmında basit şifreler kabul edilmiyor bu nedenle şu şartlara uymalı şifreniz:

 • En az 6 Hane
 • En az 1 Noktalama işareti (,.;)
 • En az 1 büyük harf
 • En az 1 Rakam

 Örnek şifre: osYmtr.com

İlk Kez Şifre Alanlara Uyarı:

Başvuru merkezlerinde yapılan başvuru işlemi sonrası adaya verilen şifre, adayın geçici şifresidir. Adaylar, kendilerine verilen geçici şifreyi 2013-ÖSYS başvuru süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr (Aday İşlemleri Sistemi) İnternet adresinden değiştirmeli ve başvuru bilgilerini başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden kontrol etmelidir. Şifre, hem bu sınavın bütün aşamalarında hem de adayın sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından özenle korunmalı ve kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır.

ÖSYM şifre nasıl değiştirilir , ÖSYM şifre değiştirme 2013 , Şifre değişikliği 2013 ÖSYM aday işlemleri sistemi

Kategori: ÖSYM Haberleri

4 Yorum Yapılmış.

 1. zeynep diyor ki:

  Zz+1ösym

 2. satılmış diyor ki:

  giremeyenler

 3. ilayda diyor ki:

  geçici şifreyi alıyorum çünkü güvenlik cevabını da unuttum bana tutmuş eski şifremi soruyor ee zaten unuttuğum için girdim çıldıracağım


*

gggggggggggg

ÖSYM 2012-2013 |

Copyright © 2013 ÖSYM
sitemap ösym