-

LYS Sonuçları 2012 AÇIKLANDI

ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme merkezi ) tarafından 2012 LYS Sonuçları açıklandı … 16-24 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılan LYS Sınav sonuçları 20 Temmuz 2012  ÖSYM tarafından aaçıklandı. 2012 LYS Sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite adayları açısından tercih süreci başlayacak. 2012 LYS sonuçlarının öğrenen üniversite adayları için başlayacak olan tercih sürecinde de osymtr.com olarak adaylara yardımcı olacağız. 2012 LYS sınav sonuçlarını aşağıdaki ekrandan sorgulayabilirsiniz ..

2012 LYS Sonuçları Sorgulama Ekranı ( Sonuçlar Açıklandığında 2012 Olarak Değişecektir .. )

2012 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak diye osymtr.com sitemize yöneltilen sorulara cevap veriyoruz. Sınav sonuçlarının 15-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında açıklanmasını bekliyoruz.

2012 LYS Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı  ve Sorularınızı Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz …

Kategori: LYS

8 Yorum Yapılmış.

 1. Sıla Yılmaz diyor ki:

  Söylemek istediklerim var!
  Sizce bir fen lisesi öğrencisi ile bir düz liseli öğrenci sınavda aynı puanı yapmışlarsa hangisinin başarısı daha büyüktür? Öğretmen kalitesi, eğitim kalitesi, okul ortamı gibi birçok nedenden ötürü bir fen liselinin bu puanı yapması elbette ki bir düz liseliye göre daha kolaydır. Her düz lise için demiyorum ama. Devamsızlık yapılmasın diye dersanelere gönderilen müfettişler var ya, işte onları umursamadan ve onlardan çok çok önce öğrencilerini okula almayan ve bunu devamsızlıktan saymayan birçok düz lise, fen lisesi ve anadolu lisesi var bu ülkede. Eğer devamsızlık için uyulması gereken yasa tüm ortaöğretim kurumları için ortaksa, niye kimi okullar uyuyor kimi okullar uymuyor? Bu, göstermelik müfettişlerle çözülebilecek bir problem değil. Neyse asıl konu olan, son değişikliğe değinmek istiyorum. Okul başarısının kalktığı açıklanıyor, ardından fen liselerinin isyanı üzerine geri geliyor okul başarısı. Sonra da bu iki gün önce açıklanan şey. Amaç fen liselerini her koşulda öne geçirmekse, boşuna uğraşmayın onlar zaten aldıkları eğitimle zavallı düz lise ve sıradan anadolu liselerinin çok çok önündeler. Belki farkında değilsiniz ama küçücük puanlar binler attırmakta ve bizim geleceğimizi değiştirmekte. Şu son anda getirdiğiniz size göre küçük olan değişiklik de bizim birçoğumuzun emeklerini çöpe atacak, hayalini kurduğu okulu getirmeyecek ve birçoğumuz bir sene daha beklemek zorunda kalacak. Küçük değişiklikler binlerce insanın hayatından birer yıllarını götürecek. Merak ettiğim, insan hayatı gerçekten bu kadar değersiz mi? Eğer 2012 ‘de üniversite yerleştirmede liselerden kaynaklanan bir değişiklik varsa bu 2012 de lise birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin sorunudur diye düşünüyorum. Çünkü dört yıl eğitim görmüş, üniversite sınavına girmiş, yarın sonuçlar açıklanacak diye binbir umutla bekleyen öğrencinin o saatten sonra yapabileği bir şey yoktur. Tam her şey yolunda derken bir senesini daha feda etmiştir. Ama sizin bunlardan haberiniz olmaz. Puanı yüksek olduğu halde imkanı elvermediğinden uzaktaki iyi okula gitmeyen öğrenci, dört sene öncesinden görebilseydi bu günü, ne yapar eder o uzaktaki iyi okula giderdi, dört yıllık emeği bir günlük değişiklikle mahvolmasın diye… Rica ediyorum, biraz adalet varsa, anadolu liseleri ve düz liselerdeki öğretmenler de öğrenciye bir şey katma arzusunda olsunlar, ayın 15 ini beklemek için gelmesinler okula. Ve lütfen, eğer bir yasa daha gelecekse arkasından, bu elinden bir şey gelmeyen öğrencileri de dahil etmesin, henüz seçme şansı olan öğrencileri kapsasın. Çok rica ediyorum. Bir tane daha hayatımız yok, bir senemizi daha soru bankalarına feda edecek maddi ve manevi gücümüz yok…

  • emrah kaya diyor ki:

   iyi guzel diyorsun da arkadasım,fen lisesindeki herhangi bir yazılıda 70 almak mı daha kolay düz lisede mi?fen liselilerin isyanı ortaogretim puanı değil aynı not ortalamasına aynı ek puan yani orta ogretim puanı verilmesidir.Fen lisesinde basarılı sayılmayan bir ogrenci duz liseye gecse dereceyle bitirir.Ayrıca fen lisesine gitme hakkı sizin de vardı.

 2. bihter pekcan diyor ki:

  sınav sonuçları

 3. Selim diyor ki:

  AOBP gibi bir sistemde ‘HAK’ kelimesinden bahsedemeyiz…Bir kişi asla binlerce kişiyle aynı kefeye konulmamalıdır.OBP geçerli olamalıdır.AOBP sistemi eşitlik değil eşitsizlik ilkesini öngören bir sistemdir.Demokratik bir ülkede yaşadığını sananlar lütfen bir an önce uyanıp etrafındaki gerçeklerle yüzleşsinler…

 4. SONUÇ NEREDE ??? diyor ki:

  OSYM sitesine girilmiyor sonucun açıklandığı 2.gündeyiz ve hala site çökmüş durumda 1 gün sonra tercihler başlayacak…İnsanlar daha sonuçlarını öğrenemedi lütfen bir an önce ilgilenilsin bu saçma sorunla!

 5. burcin diyor ki:

  tercihler nezaman başlayacak?

 6. Abdullah diyor ki:

  Ğüzel sınavdı

 7. deli diyor ki:

  ya neden bu siteyi güvenli bi şekilde yapmıolar rezil olduk ya heyecanımız burnumuzdan geldi


*

gggggggggggg

ÖSYM 2012-2013 |

Copyright © 2012 ÖSYM
sitemap ösym